Rzym: Czwarty tytuł w sezonie dla Switoliny

42

Elina Switolina zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. W finale Ukrainka pokonała w trzech setach Simonę Halep. Dla Switoliny jest to już czwarty tytuł w tym sezonie.

Niedzielny mecz był drugim spotkaniem tych tenisistek. Cztery lata temu lepsza była Halep, która wygrała zdecydowanie w dwóch setach. W tegorocznej imprezie w Rzymie, obie radziły sobie bardzo dobrze, w drodze do finału straciły tylko jednego seta.

W premierowej odsłonie dzisiejszego meczu zaznaczyła się przewaga Rumunki, która od początku narzuciła swój styl gry i osiągnęła wyraźną przewagę. Ukrainka poderwała się jeszcze w końcówce seta, ale nie zdołała dogonić swojej rywalki i ostatecznie uległa 4:6. Warto dodać, że w pierwszym secie Halep upadła na kort po „podkręceniu” kostki, co mogło mieć wpływ na dalszą część meczu. Druga partia to prawdziwy festiwal przełamań, w którym ostatecznie lepsza okazała się Switolina, zwyciężając 7:5. W decydującej partii Halep wyraźnie odczuwała zmęczenie i ból po urazie, jakiego doznała w pierwszym secie. Switolina nie zmarnowała swojej okazji i zwyciężyła, oddając rywalce w ostatnim secie tylko jednego gema.

Elina Switolina (Ukraina, 8) – Simona Halep (Rumunia, 6) 4:6, 7:5, 6:1