Rotterdam: Przełamanie Gaela Monfilsa

27

Po szybkie porażce w zeszłotygodniowych zawodach w Montpellier, rozstawiony z numerem piątym Gael Monfils (Francja, 5) bez straty seta zameldował się w II rundzie turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Rotterdamie (pula nagród: 1 722 820 euro). Na starcie Francuz utrzymał jednego przełamania w każdym z setów nad kwalifikantem Ernestsem Gulbisem (Łotwa), triumfując 6:4 6:4.

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Borna Coric (Chorwacja), który już w poniedziałek wyeliminował grającego dzięki „dzikiej karcie” reprezentanta gospodarzy, Thiemo de Bakkera (Holandia).

Miejsca w II rundzie nie starczyło za to dla turniejowej czwórki Davida Goffina (Belgia, 4). Po dwóch godzinach i dwudziestu minutach sposób na Belga znalazł Marcos Baghdatis (Cypr), który cieszył się ze zwycięstwa 6:1 5:7 7:6 (5).

Następny rywal Cypryjczyka również nie miał łatwej przeprawy na otwarcie, ale także można tutaj mówić o małej niespodziance, ponieważ Martin Klizan (Słowacja) okazał się lepszy od Tommy’ego Robredo (Hiszpania), pokonując go 6:2 6:7 (5) 6:3.