Rotterdam: Goffin pozbawił złudzeń reprezentanta gospodarzy

36

Już 19 lat czekają Holendrzy aż ich reprezentant okaże się najlepszy w prestiżowym turnieju w Rotterdamie (pula nagród: 1 724 930 dolarów). W tym roku największe nadzieje były wiązane z Robinem Haase, choć 29-latek z Hagi nie był wymieniany w gronie faworytów. Już w 1/8 finału powstrzymał go rozstawiony z numerem trzecim David Goffin (Belgia).

Reprezentant gospodarzy nie może mieć jednak do siebie większych pretensji. Dzielnie stawiał opór turniejowej ,,trójce” przez 2 godziny i 11 minut. Faworyzowany Belg był jednak skuteczniejszy w najważniejszych momentach i dzięki temu wygrał 5:7 6:4 6:4. Kolejnym rywalem Goffina będzie Grigor Dimitrow (Bułgaria), który pokonał 7:6(7) 6:1 Denisa Istomina (Uzbekistan). Dojdzie więc do rewanżu za finał z Sofii sprzed kilku dni. Wówczas Dimitrow wygrał w dwóch setach. Tym razem nie będzie mógł już liczyć na żywiołowo dopingujących kibiców.

Drugą parę ćwierćfinałową w dolnej połowie drabinki stworzą Dominic Thiem (Austria) i Pierre-Hugues Herbert (Francja). Dla Austriaka będzie to już druga z rzędu potyczka z reprezentantem Trójkolorowych. W 1/8 finału wygrał bowiem 6:4 7:6(4) z Gillesem Simonem.

Bez starty seta do ćwierćfinału awansował Tomas Berdych (Czechy). Reprezentant naszych południowych sąsiadów zaprezentował się z bardzo dobrej strony w starciu z Richardem Gasquetem (Francja). Berdych wygrał 7:6(4) 6:1 i pokazał, że wciąż może być groźny dla najlepszych. Przy takiej grze jego powrót do czołowej dziesiątki rankingu ATP wydaje się całkiem realny. Ćwierćfinałowe starcie Berdycha z broniącym tytułu Martinem Klizanem (Słowacja) zapowiada się niezwykle ciekawie.