Roland Garros: Thiem nie pozostawił złudzeń Tomicowi

28

Po rozlosowaniu drabinki gry pojedynczej panów na wielkoszlemowym Roland Garros mogło się wydawać, że starcie rozstawionego z numerem szóstym Dominica Thiema (Austria, 6) z Bernardem Tomicem (Australia) będzie jedną z większych atrakcji pierwszej rundy.

W miarę wyrównaną rywalizację oglądaliśmy jedynie w otwierającej odsłonie, bo później na korcie ziemnym karty rozdawał już jedynie podopieczny Guntera Bresnika, który ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa 6:4 6:0 6:2.

Na następnego przeciwnika tenisista z Wiener Neustadt musi jeszcze poczekać, a wyłoni go pojedynek przebijającego się przez kwalifikacje Simone Bolelli’ego (Włochy) z reprezentantem gospodarzy Nicolasem Mahut (Francja).

Ze sporych opresji wyszedł w niedzielę jeden z głównych faworytów miejscowych, Lucas Pouille (Francja, 16). W starciu z grającym dzięki „dzikiej karcie” Julienem Benneteau (Francja) turniejowa szesnastka przegrywała już 1:2 w setach, żeby wygrać po trzech godzinach i 21 minutach 7:6 (6) 3:6 4:6 6:3 6:4.

Teraz na jego drodze stanie Thomaz Bellucci (Brazylia), któremu Dusan Lajovic (Serbia) urwał inauguracyjną partię, żeby w kolejnych triumfować 4:6 7:5 6:4 6:4.

Pomimo tego, że multizwycięzca French Open, Rafael Nadal (Hiszpania, 4), jeszcze nie rozegrał swojego meczu z Benoitem Paire (Francja), to już wie, że w przypadku wygranej czekać go będzie konfrontacja z Robinem Haase (Holandia). Holender nie tracił czasu na starcie i już po nieco ponad półtorej godzinie pewnie ograł Alexa de Minaura (Australia) 6:2 6:3 6:1.

Niedzielne wyniki I rundy:

Marco Trungelliti (Argentyna) – Quentin Halys (Francja) 3:6 6:7 (4) 7:6 (2) 6:4 6:4

Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) – Gilles Muller (Luksemburg, 26) 7:6 (4) 6:7 (2) 6:2 6:2

Horacio Zeballos (Argentyna) – Adrian Mannarino (Francja) 7:5 6:3 6:4

Lucas Pouille (Francja, 16) – Julien Benneteau (Francja) 7:6 (6) 3:6 4:6 6:3 6:4

Thomaz Bellucci (Brazylia) – Dusan Lajovic (Serbia) 4:6 7:5 6:4 6:4

Benjamin Bonzi (Francja) – Daniił Medwiediew (Rosja) 5:7 6:4 6:1 3:1 i krecz

Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 19) – Marius Copil (Rumunia) 6:7 (7) 6:1 6:4 6:2.