Roland Garros: Świątek zameldowała się w 1/8 finału

34

Iga Świątek nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki na kortach Rolanda Garrosa. 16-letnia warszawianka wygrała w II rundzie 6:2 6:3 z Emilianą Arango (Kolumbia). W trakcie pojedynku doszło do dwóch przerw spowodowanych opadami deszczu.

W stolicy Francji wiał dzisiaj silny wiatr, a popołudniu zaczął padać deszcz. Nasza reprezentantka nie musiała walczyć tylko z niżej sklasyfikowaną przeciwniczką, ale też z pozostawiającą wiele do życzenia pogodą. Na szczęście nic nie było w stanie powstrzymać Świątek. Zeszłoroczna ćwierćfinalistka French Open wygrała 6:2 6:3 z Emilianą Arango. W pierwszym gemie doszło co prawda do przełamania na korzyść Kolumbijki, ale Świątek bardzo szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Do końca pojedynku wygrała już wszystkie gemy przy własnym podaniu, natomiast rywalka czterokrotnie traciła własne podanie.

Starcie trwało godzinę i osiemnaście minut. Należy jednak zaznaczyć, że jest to czas, w którym obie zawodniczki przebywały na korcie. Z powodu opadów deszczu spotkanie zostało dwukrotnie przerwane, a Świątek musiała wykazać się umiejętnością utrzymania koncentracji na odpowiednim poziomie.

Kolejną przeciwniczką naszej najlepszej juniorki będzie Ylena In-Albon. 18-letnia tenisistka ze Szwajcarii zajmuje 596. miejsce w rankingu WTA.

Niestety Świątek zakończyła zmagania w grze podwójnej, gdzie partnerowała jej Maja Chwalińska. Biało-czerwone przegrały w 1. rundzie 4:6 7:5 4:10 z Marią Camilą Osorio Serrano (Kolumbia) i Thaisą Graną Pedretti (Brazylia).

_

Wynik meczu II rundy:

Iga Świątek (Polska, 5) – Emiliana Arango (Kolumbia) 6:2 6:3

_

Wynik meczu I rundy gry podwójnej:

Osorio Serrano/Pedretti (Kolumbia/Brazylia) – Chwalińska/Świątek (Polska/Polska) 6:4 5:7 10:4