Roland Garros: Kłopoty Ivanovic, porażka Garcii

19

Donna VekicJedna z największych nadziei gospodarzy szybko zakończyła swój udział w wielkoszlemowym Roland Garros (pula nagród: 26 928 600 euro) rozgrywanym na kortach ziemnych. Caroline Garcia (Francja, 31) już na starcie musiała uznać wyższość Donny Vekic (Chorwacja), która musiała gonić wynik, ostatecznie triumfując 3:6 6:3 6:2. Kolejną rywalką Chorwatki będzie Bojana Jovanovski (Serbia). Serbka dostała lekcję w pierwszym secie od Lesii Tsurenko (Ukraina), ale później to ona dominowała, wygrywając całe starcie 1:6 6:1 6:0.

Trochę pomęczyć musiała się rozstawiona z numerem siódmym Ana Ivanovic (Serbia, 7). Jarosława Szwedowa (Kazachstan) utrzymała przewagę jednego przełamania w inauguracyjnej odsłonie, ale w kolejnych dwóch setach urodzona w Moskwie zawodniczka zdołała ugrać zaledwie dwa gemy. W II rundzie była liderka światowych list zmierzy się z Misaki Doi (Japonia), która pokonała 6:3 6:2 Petrę Cetkovską (Czechy).

Większych problemów nie miała za to grająca z dziewiątką Jekaterina Makarowa (Rosja, 9). Rosjanka okazała się lepsza od „dzikiej karty” Louisy Chirico ze Stanów Zjednoczonych, wygrywając z nią 6:4 6:2. Następną przeciwniczką 26-latki będzie przebijająca się przez kwalifikacje Teliana Pereira (Brazylia), która także wyeliminowała jedną z „dzikich kart”, Fionę Ferro (Francja), triumfując 6:3 6:2.