Roland Garros: Hurkacz poznał rywala

44

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie tegorocznego Roland Garros zmierzy się z Tennysem Sandgrenem.

Amerykanin w zawodowym cyklu występuje od 2011 roku. Obecnie klasyfikowany jest na 55 pozycji w rankingu singlowym, a jego najwyższa lokata to 47 miejsce. W tegorocznym Australian Open osiągnął życiowy sukces awansując do ćwierćfinału (po drodze pokonał m.in. Stana Wawrinkę i Dominica Thiema). Ponadto w zeszłym miesiącu wywalczył finał w imprezie z cyklu ATP 250 w Houston, gdzie uległ Steve’owi Johnson’owi.

Wrocławianin z pewnością nie będzie faworytem spotkania, ale nie jest to żaden minus. Tenisista będzie mógł zaprezentować się bez żadnej presji i tym samym postawić trudne warunki oponentowi.

Więcej informacji  mogą Państwo znaleźć na oficjalnej stronie  paryskiego turnieju.