Roland Garros: Djokovic szybszy od ciemności

15

Novak Djokovic (Serbia) miał dzisiaj wyjątkowo ciężkie zadanie. Nie dość, że jego rywal, Aljaz Bedene (Wielka Brytania) spisał się bardzo dobrze, to musiał jeszcze stoczyć walkę z… czasem. Z powodu opadów deszczu spotkanie uległo opóźnieniu i Serb musiał się solidnie sprężyć, aby nie zostało ono przełożone na kolejny dzień. ,,Nole” zagrał już o wiele lepiej niż w meczu poprzedniej rundy ze Stevem Darcisem (Belgia) i pewnie wygrał 6:2 6:3 6:3. Jego rywalem w 1/8 finału będzie rozstawionym z numerem czternastym, Roberto Bautista Agut (Hiszpania), który w identycznym stosunku uporał się z Borną Coricem (Chorwacja).

Z kolei ,,hiszpański” pojedynek Davida Ferrera i Feliciano Lopeza został przerwany przez opady deszczu. Niespodziewana przerwa nie wpłynęła jednak znacząco na przebieg meczu. Ferrer od początku do końca był graczem lepszym i zasłużenie wygrał 6:4 7:6(6) 6:1. Nieco więcej problemów ze szczęśliwym zakończeniem meczu miał Tomas Berdych. Największa gwiazda czeskiego tenisa mierzyła się z Pablo Cuevasem (Urugrwaj), który największe sukcesy odnosi właśnie na mączce. Reprezentant naszych południowych sąsiadów przegrał pierwszą partię 4:6, lecz później przejął kontrolę nad meczem i wygrał trzy kolejne sety 6:3 6:2 7:5.

W stolicy Francji doszło też dzisiaj do starcia dwóch młodych wilków. Dominic Thiem po raz trzeci w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy pokonał Alexandra Zvereva (Niemcy). Rozstawiony z numerem trzynastym Austriak wygrał 6:7(4) 6:3 6:3 6:3. O ćwierćfinał powalczy z Marcelem Granollersem (Hiszpania), który po raz trzeci w karierze awansował do 1/8 finału na Roland Garros, po tym jak decyzję o wycofaniu się z imprezy podjął Rafael Nadal.

Problemy ze zdrowiem przeszkodziły również Jo-Wilfriedowi Tsondze. Reprezenant gospodarzy prowadził już 5:2 z Ernestsem Gulbisem (Łotwa), lecz musiał przedwcześnie opuścić kort w powodu urazu pachwiny. Bardzo ładnie zachował się Gulbis, który nie cieszył się ze zwycięstwa wywalczonego w taki sposób, tylko podszedł do rywala i próbując pocieszyć, poklepał po ramieniu. Kolejnym przeciwnikiem Łotysza będzie David Goffin (Belgia), którego dzieli już tylko jeden wygrany mecz od pierwszego w karierze awansu do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Mało brakowało, a 25-latek urodzony w Rocourt odpadł w 3. rundzie turnieju. Nicolas Almagro (Hiszpania) postawił mu bardzo ciężkie warunki i w końcowym rozrachunku był niewiele gorszy. Ostatecznie Belg wygrał jednak 6:2 4:6 6:3 4:6 6:2.