Roland Garros: Coric znów zadziwia

19

Borna_CoricBorna Coric (Chorwacja) wygrał 3:2 (7:5 3:6 6:2 4:6 6:4) z Tommy’m Robredo (Hiszpania, 18) w II rundzie French Open. Spotkanie trwało prawie cztery godziny, było bardzo zacięte, jednak tylko jeden z zawodników mógł awansować dalej. Coric w pełni zasłużenie gra dalej i po raz kolejny zaskoczył wszystkich ekspertów tenisa. Dwukrotnie wychodził na prowadzenie w rywalizacji, lecz za każdym razem Robredo odrabiał stratę. W decydującym secie został przełamany jako pierwszy, a mimo to zdołał odwrócić losy tej partii i zwyciężyć z doświadczonym rywalem!

W III rundzie Roland Garrosa Chorwat zmierzy się z Jackiem Sockiem (USA). Amerykanin w swoim drugim singlowym spotkaniu ograł po czterech odsłonach (6:7 7:6 6:1 7:6) Pablo Carreno-Bustę (Hiszpania). Tylko w trzecim secie Sock okazał się wiele lepszy od rywala. W pozostałych częściach pojedynku o zwycięstwie rozstrzygały tie-breaki. Dwukrotnie wygrał je reprezentant USA, a tylko pierwszy z nich padł łupem Pablo. Po ponad trzech godzinach Jack mógł się cieszyć z awansu.

Nick Kyrgios (Australia) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) [walkower Edmunda]

Marin Cilic (Chorwacja) – Andrea Arnaboldi (Włochy) 7:6 (3) 6:1 6:1

Leonardo Mayer (Argentyna) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:4 6:4 6:7 (1) 6:1

Thanasi Kokkinakis (Australia) – Bernard Tomic (Australia) 3:6 3:6 6:3 6:4 8:6

Rafael Nadal (Hiszpania) – Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:4 6:3 6:1

Pablo Andujar (Hiszpania) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:1 7:6 (5) 3:6 3:6 6:4

Andrey Kuznetsov (Rosja) – Jurgen Melzer (Austria) 6:1 5:7 7:6 (0) 7:5

David Goffin (Belgia) – Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3 4:6 7:5 6:2

Borna Coric (Chorwacja) – Tommy Robredo (Hiszpania) 7:5 3:6 6:2 4:6 6:4

Andy Murray (Wielka Brytania) – Joao Sousa (Portugalia) 6:2 4:6 6:4 6:1

Novak Djokovic (Serbia) – Gilles Muller (Luksemburg) 6:1 6:4 6:4

Jeremy Chardy (Francja) – John Isner (USA) 6:4 4:6 6:3 6:3

Jack Sock (USA) – Pablo Carreno-Busta (Hiszpania) 6:7 (2) 7:6 (4) 6:1 7:6 (4)

Simone Bolelli (Włochy) – Victor Troicki (Serbia) 6:2 6:4 6:3