Quijing: Udany początek Majchrzaka

40

Kamil Majchrzak pokonał rozstawionego z numerem drugim Blaza Kavicica 6:3, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju challengerowego rozgrywanego na kortach twardych w Quijing (pula nagród: 75 000 dolarów).

W premierowej odsłonie meczu Polak po raz pierwszy przełamał serwis Słoweńca w szóstym gemie. 31-latek Ljubjlany po chwili zrewanżował mu się tym samym, jednak przy kolejnym podejściu ponownie nie był w stanie obronić własnego podania, przez co przegrał tę partię do trzech. Początek drugiego seta przyniósł break pointy dla obu tenisistów, lecz do stanu 2:2 żaden z nich nie został wykorzystany. Dalsza część gry należała już wyłącznie do Majchrzaka, który znów dwukrotnie przełamał Kavcicia, lecz tym razem nie tracąc ani razu swojego serwisu i po godzinie i 17 minutach walki mógł cieszyć się z awansu do najlepszej szesnastki zawodów.

Kolejnym rywalem 22-latka z Piotrkowa Trybunalskiego będzie niedawny pogromca Huberta Hurkacza z meczu finałowego w imprezie w Zhuhai, Australijczyk Alex Bolt. Ponadto we wtorek Polak zainauguruje swój udział w grze podwójnej, w której w parze z Tajwańczykiem Ti Chenem będzie podejmował włoski duet Salvatore Caruso / Andrea Pellegrino.