Puchar Federacji: Czeszki z tytułem

50

Reprezentacja Czech wygrała tegoroczną edycję Pucharu Federacji. Czeszki w finale pokonały Rosjanki, ale o rozstrzygnięciu rywalizacji zadecydowała dopiero gra podwójna. Karolina Pliskova i Barbora Strycova zapewniły swojemu krajowi prestiżowy tytuł dzięki wygranej w trzech partiach z Anastasią Pavlyuchenkovą i Eleną Vesniną. Pierwszy set padł łupem Rosjanek, lecz później to rywalki grały o wiele lepiej. Dwie godziny i 11. minut walki, świetne wymiany i zasłużone zwycięstwo dla Pliskovej oraz Strycovej. Kilkadziesiąt minut wcześniej Karolina wygrała także w singlu, więc można uznać, że to ona zapewniła tytuł koleżankom z reprezentacji.

Czechy – Rosja 3:2

Petra Kvitova (Czechy) – Anastasia Pavlyuchenkova (Rosja) 2:6 6:1 6:1

Karolina Pliskova (Czechy) – Maria Sharapova (Rosja) 3:6 4:6

Petra Kvitova (Czechy) – Maria Sharapova (Rosja) 6:3 4:6 2:6

Karolina Pliskova (Czechy) – Anastasia Pavlyuchenkova (Rosja) 6:3 6:4

Karolina Pliskova/Barbora Strycova – Anastasia Pavlyuchenkova/Elena Vesnina 4:6 6:3 6:2