Puchar Davisa: Znów powalczymy o elitę!

31

Jerzy JanowiczPo czterech spotkaniach polska reprezentacja może cieszyć się ze zwycięstwa 3:1 nad drużyną Ukrainy i świętować awans do barażów o Grupę Światową Pucharu Davisa! Po raz drugi w historii biało – czerwoni staną przed taką szansą (pierwszy raz – 2013). Na nawierzchni twardej w Szczecinie w pierwszym niedzielnym pojedynku Jerzy Janowicz pokonał Serhija Stachowskiego 6:1 7:6 (3) 3:6 6:3, na co łodzianin potrzebował dwóch godzin i 36 minut.

Otwierająca odsłona to popis naszego tenisisty, bo już na otwarcie przełamał przeciwnika. W trzecim gemie „Stako” nie bez kłopotów wygrał swoje podanie, ale to był ostatni gem, który Ukrainiec zdobył w tym secie.

Później gra trwała „gem za gem” do jedenastego gema, kiedy Stachowski zdołał przełamać naszego zawodnika, ale po chwili gospodarz odrobił straty. Od siódmego punktu tie breaka tylko „Jerzyk” zdobywał punkty.

W trzeciej partii przyjezdny zaczął lepiej się prezentować i już w trzecim gemie siedem break pointów. Wówczas Janowicz obronił się, ale w szóstym już nie zdołał się obronić.

W czwartej odsłonie znów dwumetrowiec musiał bronić siedmiu szans, ale tym razem to „JJ” zdobył breaka w szóstym gemie.

Polska – Ukraina 3:1

Jerzy Janowicz – Aleksandr Dołgopołow 3:6 4:6 6:7 (2)

Michał Przysiężny – Serhij Stachowski 7:6 (5) 6:4 6:4

Kubot/Matkowski – Dołgopołow/Mołczanow 6:3 6:2 7:6 (8)

Jerzy Janowicz – Serhij Stachowski 6:1 7:6 (3) 3:6 6:3