Puchar Davisa: Włosi odrabiają część strat

37
Andreas Seppi

Po piątkowych spotkaniach singlowych wydawać się mogło, że losy rywalizacji na nawierzchni twardej w Charleroi między Belgami i Włochami są już znane. Jak się jednak okazało, tenisiści z Italii nie poddają się i w grze podwójnej zdobyli kontaktowy punkt.

Ruben Bemelmans i Joris de Loore wygrali pierwszego seta meczu deblowego i już tylko dwóch partii brakowało gospodarzom, żeby cieszyć się z awansu do półfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa.

Plany popsuli im Andreas Seppi oraz Simone Bolelli, którzy zapisali na swoim koncie dwie kolejne odsłony. Belgowie zdołali wyrównać, co oznaczało, że o losach trzeciej konfrontacji zadecyduje piąty set, a w nim doszło do tie breaka, gdzie Włosi obronili piłkę meczową. Ostatecznie, po niemalże czterech godzinach, przyjezdni wygrali 4:6 6:3 6:4 3:6 7:6 (6).

Belgia – Włochy 2:1

Steve Darcis – Paolo Lorenzi 6:7 (3) 6:1 6:1 7:6 (4)

David Goffin – Andreas Seppi 6:4 6:3 6:3

de Loore/Bemelmans – Bolelli/Seppi 6:4 3:6 4:6 6:3 6:7 (6).