Puchar Davisa: Shapovalov ustrzelił sędziego zamiast Edmudna

36

Denis Shapovalov (Kanada) miał wprowadzić reprezentacje Kanady do ćwierćfinału Pucharu Davisa. Stało by się tak, gdyby pokonał Kyle’a Edmunda (Wielka Brytania). Na korcie był jednak bezradny. Po jednym z nieudanych zagrań wyładował swoją złość, uderzając z całej siły w piłkę. Pech chciał, że trafiła ona… prosto w oko sędziego.

Całą sytuację można zobaczyć tutaj. Shapovalov przegrywał 0:2 w setach, a w trzeciej partii po raz kolejny przegrał gema przy własnym podaniu. Młody zawodnik nie wytrzymał nerwowo i z całej siły huknął rakietą w piłkę. Ta trafiła prosto w twarz sędziego głównego.

Szansa na sukces Kanadyjczyków była już bardzo mała, ale takiego zakończenia nikt nie mógł się spodziewać. Mecz został natychmiast przerwany, a zwycięstwo zostało przyznane Edmundowi. Ćwierćfinałowymi rywalami Brytyjczyków będą Francuzi.