Puchar Davisa: Rekordowa wygrana Argentyny

36

Leonardo MayerGrający przed własną publiczności, na nawierzchni twardej w Buenos Aires, Argentyńczycy pokonali w poniedziałek Brazylię 3:2 i uzupełnili skład ćwierćfinalistów Grupy Światowej Pucharu Davisa. Poza zwycięstwem i awansem, do „Albicelestes” należy wygrana w najdłuższym w historii meczu Davis Cupu.

Rekordowo długo o punkt walczyli Leonardo Mayer i Joao Souza. Panowie zajęli kort na sześć godzin i 43 minuty, bijąc tym samym poprzedni rekord należący do Johna McEnroe i Matsa Wilandera, którzy walczyli przez 6 godzin i 22 minuty. Ostatecznie to reprezentant gospodarzy triumfował 7:6 (4) 7:6 (5) 5:7 5:7 15:13, dając wyrównanie w całej rywalizacji.

O losach awansu i lipcowego pojedynku z Serbią o półfinał tych prestiżowych rozgrywek, decydowało ostatnie starcie. Z niego górą wyszedł Federico Delbonis, który ograł Thomaza Bellucci’ego 6:3 3:6 6:2 7:5.

Argentyna – Brazylia 3:2

Carlos Berlocq – Joao Souza 4:6 6:3 7:5 3:6 2:6

Leonardo Mayer – Thomaz Bellucci 6:4 6:3 1:6 6:3

Berlocq/Schwartzman – Melo/Soares 5:7 3:6 4:6

Leonardo Mayer – Joao Souza 7:6 (4) 7:6 (5) 5:7 5:7 15:13

Federico Delbonis – Thomaz Bellucci 6:3 3:6 6:2 7:5.