Puchar Davisa: Majchrzak kreczuje w pierwszym starciu

27

Zdecydowanie kiepsko zaczynają się dla nas zmagania na nawierzchni twardej w Zenicy, gdzie Polska walczy z Bośnią i Hercegowiną w I rundzie Grupy Euro – Afrykańskiej Pucharu Davisa. Po dwóch setach Kamil Majchrzak skreczował i przy stanie 6:4 6:3 Mirza Basic dał pierwszy punkt gospodarzom.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego. Miał bardzo dużo kłopotów ze swoim podaniem. Właściwie większość pierwszego serwisu kończyło swój lot poza karem. Swoją okazję Bośniak wykorzystał dopiero w dziesiątym gemie, kiedy wywalczył jedynego breaka w tej partii.

W drugiej odsłonie 25-latek z Sarajewa przełamał biało – czerwonego w czwartym gemie. Co prawda, chwilę później „Szumi” miał trzy break pointy, jednak nie zdołał odrobić strat. Po zakończonym secie Polak poprosił o przerwę, po której już nie kontynuował meczu, co spowodowane było kontuzją kostki.

W drugiej piątkowej konfrontacji Hubert Hurkacz postara się o niespodziankę, walcząc z notowanym w pierwszej setce rankingu Damirem Dżumhurem.

Bośnia i Hercegowina – Polska 1:0

Mirza Basic – Kamil Majchrzak 6:4 6:3 i krecz.