Puchar Davisa: Japonia wyprzedziła Kolumbię

26

Kei NishikoriPomimo przegrywania po drugim dniu zmagań na nawierzchni ziemnej w Pereirze drużyna Japonii zdołała odrobić straty, wygrać z Kolumbią 3:2 i utrzymać się w Grupie Światowej Pucharu Davisa.

Pogoń rozpoczął lider kraju kwitnącej wiśni, Kei Nishikori, który długo nie dawał większych szans Santiago Giraldo i dopiero w trzeciej partii notowany o 53 pozycje niżej w rankingu ATP zawodnik zdołał nawiązać wyrównaną rywalizację. Ostatecznie, 25-letni Japończyk wyjedzie bez straty seta z Pereiry, wygrywając z Giraldo 6:4 6:2 7:6 (3).

W spotkaniu o wszystko żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w składzie, a więc na korcie pojawiły się obie drugie rakiety. Również bez straty seta przez całe starcie przeszedł Taro Daniel, który pokonał Alejandro Fallę 7:6 (3) 6:3 6:2.

Kolumbia – Japonia 2:3

Santiago Giraldo – Taro Daniel 6:4 6:3 3:6 1:6 6:4

Alejandro Falla – Kei Nishikori 6:7 (3) 6:7 (1) 5:7

Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah – Yoshihito Nishioka/Yasutaka Uchiyama 6:7 (4) 6:2 6:3 6:2

Santiago Giraldo – Kei Nishikori 4:6 2:6 6:7 (3)

Alejandro Falla – Taro Daniel 6:7 (3) 3:6 2:6.