Puchar Davisa: Goffin i Kyrgios gwarantują emocje

36

Na korcie ziemnym w brukselskiej arenie drugi półfinał Grupy Światowej Pucharu Davisa zakończył się w piątek na remisie 1:1. Punkty dla Belgów i Australijczyków zdobyli liderzy obu ekip.

Jako pierwszy z małych opresji wyszedł David Goffin. Co prawda, dwunasta rakieta świata prowadziła z breakiem 6:5 w otwierającej odsłonie, ale partia padła łupem Johna Millmana. Kolejne sety zapisał już na swoim koncie reprezentant gospodarzy, który triumfował 6:7 (4) 6:4 6:3 7:5.

Remis tenisistom z Antypodów zapewnił Nick Kyrgios. 22-latek przegrywał już 1:2 w setach. Później na korcie dominował już tylko Australijczyk, który oddał w nich Steve’mu Darcisowi zaledwie trzy gemy. Po trzech godzinach i 37 minutach podopieczny Sebastiena Grosjeana cieszył się ze zwycięstwa 6:3 3:6 6:7 (5) 6:1 6:2.

Belgia – Australia 1:1

David Goffin – John Millman 6:7 (4) 6:4 6:3 7:5

Steve Darcis – Nick Kyrgios 3:6 6:3 7:6 (5) 1:6 2:6.