Puchar Davisa: Francuzi wywiązują się z roli faworytów

29

Bez większych problemów rozpoczęła się konfrontacja pierwszej rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa na halowym korcie twardym w Tokio. Gospodarze nie znaleźli na razie argumentów na Francuzów i przegrywają po pierwszych dwóch spotkaniach 0:2.

Inauguracyjne zwycięstwo padło łupem Richarda Gasqueta. Trzydziestolatek z Beziers nie pozostawił zbyt wielu złudzeń notowanemu prawie sto miejsc niżej w rankingu ATP Taro Danielowi, triumfując po nieco ponad dwóch godzinach 6:2 6:3 6:2.

Drugi punkt trójkolorowym dostarczył Gilles Simon. Co prawda, w dwóch pierwszych setach to Yoshihito Nishioka pierwszy zdobywał przewagę, jednak miejscowa publiczność nie mogła się cieszyć z wygranej choćby jednego seta, bo Francuz odrabiał straty, a w całym pojedynku pokonał młodszego o jedenaście lat rywala 6:3 6:3 6:4.

Japonia – Francja 0:2

Taro Daniel – Richard Gasquet 2:6 3:6 2:6

Yoshihito Nishioka – Gilles Simon 3:6 3:6 4:6.