Puchar Davisa: Brazylia i Kanada na prowadzeniu

30

Bruno SoaresPo emocjonującym drugim pojedynku singlowym Brazylii udało się dogonić Hiszpanów w barażowej rywalizacji Pucharu Davisa o Grupę Światową. W sobotę udało im się dołożyć kolejną cegiełkę w tym kierunku i to już oni prowadzą 2:1. Na nawierzchni ziemnej w Sao Paulo Bruno SoaresMarcelo Melo bez straty seta okazali się lepsi od pary Marc Lopez/David Marrero, ogrywając ich 6:3 7:5 7:5. Niedzielne zmagania rozpoczną się od starcia Thomaz Bellucci – Roberto Bautista Agut.

Broni nie złożyli za to Kolumbijczycy. Przegrywający po grach singlowych 0:2 zdobyli punkt kontaktowy w konfrontacji z Kanadyjczykami w grze podwójnej. Zajmujący dwunaste miejsce w rankingu Race to London Juan – Sebastian CabalRobert Farah po trzech wyrównanych setach triumfowali nad Vaskiem Pospisilem i Danielem Nestorem, ciesząc się z wygranej 7:6 (4) 7:6 (7) 6:4. Możliwe, że radość tenisistów z Ameryki Południowej nie będzie trwać zbyt długo, bowiem na kort twardy w Halifax pierwsi w niedzielę wyjdą Milos Raonic i Santiago Giraldo.

Milos Raonic ? Alejandro Gonzalez 6:3 6:3 6:2

Daniel Nestor/Vasek Pospisil – Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah 6:7 (4) 6:7 (7) 4:6.