Poznań: Trzech Polaków awansowało do 1/8 finału

67

Jerzy Janowicz, Kamil Majchrzak i Michał Dembek wywalczyli we wtorek awans do II rundy Poznań Open (pula nagród: 64 000 euro). Ta sztuka nie udała się niestety Hubertowi Hurkaczowi.

To był ,,polski” dzień na kortach w Poznaniu. Na korcie centralnym rozegrano aż sześć spotkań, każde z udziałem naszego reprezentanta. W sesji popołudniowej na kort wyszli Jerzy Janowicz i Hubert Hurkacz. Najlepszy polski tenisista wygrał 7:6(1) 6:2 z Jaume Munarem (Hiszpania). Było to drugie bezpośrednie starcie tych dwóch tenisistów i po raz drugi zakończyło się zwycięstwem Janowicza w dwóch setach. Kolejnym rywalem 26-letniego łodzianina będzie Goncalo Oliveira (Portugalia), który w I rundzie pokonał 6:2 6:4 Petra Michneva (Czechy).

Humory polski kibicom popsuł Jonathan Eysseric (Francja), który w kolejnym meczu wygrał 6:3 6:4 z Hubertem Hurkaczem. Utalentowany tenisista z Wrocławia miał duże problemy z własnym serwisem, który zazwyczaj go nie zawodzi. W całym meczu posłał tylko jednego asa, a podwójnych błędów serwisowych uzbierał aż osiem. Eysseric czterokrotnie przełamał naszego reprezentanta, co poprowadziło go do zwycięstwa bez straty seta. Spotkanie trwało godzinę i 36 minut. O awans do ćwierćfinału Eysseric powalczy z rozstawionym z numerem piątym Janem Satralem (Czechy). Reprezentant naszych południowych sąsiadów pokonał we wtorek Guilherme Clezara uznawanego niegdyś za wielki talent brazylijskiego tenisa.

Do rywalizacji przystąpili także polscy debliści. Za burtę turnieju wypadły turniejowe ,,jedynki”, Mateusz Kowalczy i Andreas Mies (Niemcy). Do ćwierćfinału awansowała za to para Kamil Majchrzak/Grzegorz Panfil. Biało-czerwoni musieli rywalizować w I rundzie z szaloną mieszanką młodości i doświadczenia. Po drugiej stronie siatki stali bowiem 18-letni Casper Ruud (Norwegia) i 39-letni Ruben Ramirez-Hidalgo (Hiszpania). Polacy wygrali 6:3 6:3.

Kolar/Michnev (Czechy/Czechy) – Kowalczyk/Mies (Polska/Niemcy, 1) 6:3 7:5

Majchrzak/Panfil (Polska/Polska) – Ramirez-Hidalgo/Ruud (Hiszpania/Norwegia) 6:3 6:3

Bednarek/Oliveira (Polska/Portugalia, 4) – Puodziunas/Reese (Australia/USA) 6:4 4:6 10:3

Cornea/Drzewiecki (Rumunia/Polska) – Clezar/Linzer (Brazylia/Austria) 6:7(5) 6:2 11:9