Pekin: Nadal zdemolował Kyrgiosa i wrócił na tron

22

Nadspodziewanie mało emocji przyniósł męski finał turnieju rozgrywanego na nawierzchni twardej w Pekinie (pula nagród: 4 280 460 dolarów). Po nieco ponad półtoragodzinnym pojedynku najwyżej notowany Rafael Nadal (Hiszpania, 1) rozgromił rozstawionego z numerem ósmym Nicka Kyrgiosa (Australia) 6:2 6:1.

Wyrównana walka zakończyła się przy stanie 2:2 w pierwszym secie. Co prawda, „Rafa” miał pięć szans, żeby odskoczyć na 3:1, ale jak się okazało to już było ostrzeżenie dla Australijczyka, bowiem cztery następne gemy padły łupem lidera światowych list.

W drugim secie Hiszpan dołożył pięć kolejnych gemów z rzędu i przy wyniku 5:0 było pewne, że w takiej dyspozycji Kyrgios nie postraszy już rywala. Na zakończenie obaj panowie wygrali swoje podania.

Po ubiegłorocznym zwycięstwie w grze podwójnej, w tym sezonie Nadal może świętować swój drugi singlowy tytuł w stolicy Chin. Wcześniej taki rezultat udało mu się osiągnąć dwanaście lat temu.