Pekin: Isner wygrywa z Robredo

31

1374878777000-USP-Tennis-BB-T-Atlanta-Open-Blake-vs-Isner-111-1307261904_4_3John Isner (USA, 8) wygrał 2:1 (3:6 7:5 7:6) z Tommy’m Robredo (Hiszpania) w II rundzie w Pekinie. Spotkanie trwało dwie godziny i 14. minut, ale Amerykanin rozpoczął je słabo. W pierwszym secie dał się przełamać dwa razy i musiał gonić wynik. Hiszpan bardzo pewnie grał, ale wszystko do czasu. Kolejna partia lepsza w wykonaniu turniejowej „ósemki” i od razu przełamanie. Co prawda Isner stracił prowadzenie, ale ostatecznie to on mógł się cieszyć z wygranej drugiej odsłony.

W trzecim secie Tommy miał nawet piłkę meczową przed tie-breakiem, jednak nie zdołał jej wykorzystać i w „dodatkowym gemie” wszystko się na nim zemściło. „Big John” dzięki bardzo dobremu serwisowi wyszarpał zwycięstwo i awansował do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku: Tomas Berdych (Czechy, 3) vs. Victor Troicki (Serbia).

Novak Djokovic (Serbia) vs. Vasek Pospisil (Kanada) 6:3 7:5

John Isner (Stany Zjednoczone) vs. Tommy Robredo (Hiszpania) 3:6 7:5 7:6 (4)