Ostrawa: Półfinał nie dla Panfila

32

Na ćwierćfinale rozstawieni z numerem trzecim Grzegorz Panfil oraz Alessandro Motti (Włochy) zakończyli swój występ w challengerze rozgrywanym na nawierzchni ziemnej w Ostrawie (pula nagród: 64 tys. euro).

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym polsko – włoski duet musiał uznać wyższość dwóch tenisistów znanych ze startów singlowych, Serhija Stachowskiego (Ukraina) i reprezentanta gospodarzy Lukasa Rosola (Czechy), ulegając im 6:7 (5) 2:6.

W trwającym godzinę i siedem minut spotkaniu Panfil i Motti mieli swoje szanse zwłaszcza w otwierającej odsłonie. Po obronie dwóch piłek setowych w dziesiątym gemie, przełamali rywali na 6:5, jednak dali się odłamać. Później, w tie breaku, odskoczyli na 5:3, żeby po kilku minutach przegrać cztery kolejne punkty.

Ćwierćfinał:

Rosol/Stachowski (Czechy/Ukraina) – Motti/Panfil (Włochy/Polska, 3) 7:6 (5) 6:2.