Orlando: Piter pędzi po turniejowe zwycięstwo

30

Katarzyna Piter doskonale radzi sobie w turnieju ITF rozgrywanym na twardych kortach w Orlando (pula nagród: 25 tys. dolarów). Nasza reprezentantka dotarła do finałów w grze pojedynczej oraz podwójnej. O tytuł w singlu powalczy z Sofią Kenin (USA). Natomiast szansa na zwycięstwo w deblu niestety nie została wykorzystana.

25-letnia poznanianka zawody w Orlando rozpoczęła od zwycięstwa nad Paulą Kanią, z którą występowała w grze podwójnej. Co ciekawe, młodsza z naszych reprezentantek była jedyną zawodniczką, której udało się urwać seta Piter. W kolejnych trzech spotkaniach trzecia rakieta Polski była już bezlitosna dla swoich rywalek. W półfinale wygrała 6:1 6:3 z Elizabeth Halbauer (USA). Reprezentantka gospodarzy przetrwała na korcie tylko godzinę i 12 minut. Finałową rywalką Piter będzie Sofia Kenin (USA). Obie zawodniczki przystąpią do decydującego starcia w zupełnie innej kondycji fizycznej, ponieważ półfinał z udziałem turniejowej ,,trójki” trwał… 3 godziny i 25 minut.

Niewiele zabrakło, a Katarzyna Piter i Paula Kania mogłyby zgarnąć trofeum w deblu. Zostały rozstawione z numerem pierwszym, jednak w finale nie wywiązały się z roli faworytek i uległy 3:6 6:3 6:10 Sophii Chang i Madeleine Kobelt (obie z USA).