Nottingham: Rosolska i Spears mistrzyniami imprezy

38

Rozstawione z numerem trzecim Alicja Rosolska oraz Abigail Spears pokonały parę Mihaela Buzarnescu/Heather Watson 6:3, 7:6(5) i zostały mistrzyniami tegorocznej edycji turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham.

Pierwsze gemy meczu nie zwiastowały sukcesu polsko-amerykańskiej pary. Rumunka wraz z Brytyjką zapisały przełamanie na swoją korzyść już w drugim gemie, a w czwartym miały następne dwie szanse na powtórzenie tej sztuki. Rosolska i Spears zdołały jednak obronić podanie, co okazało się kluczowe dla losów tej części gry. Polka i Amerykanka zupełnie odwróciły przebieg premierowej odsłony, wygrywając od stanu 1:3 pięć kolejnych gemów, a w konsekwencji całego seta.

W drugiej partii ponownie Buzarnescu i Watson jako pierwsze, tym razem przy wyniku 1:1, pozbawiły przeciwniczki serwisu, lecz już w szóstym gemie te zdołały doprowadzić do remisu. W następnych minutach obie pary skutecznie kończyły gemy przy swoich podaniach i do wyłonienia zwyciężczyń niezbędny był tie-break. W nim 7:5 lepsze okazały się Rosolska i Spears, dzięki czemu po raz pierwszy mogły wspólnie celebrować turniejowy triumf. Dla 32-latki z Warszawy był to ósmy tytuł w jej karierze, zaś jej o cztery lata starsza partnerka już po raz 21 wzniosła w górę trofeum za wygraną w imprezie WTA.

Finał:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA, 3) – Mihaela Buzarnescu/Heather Watson (Rumunia/Wielka Brytania) 6:3, 7:6(5).