Ningbo: Będzie polski półfinał!

27

Magda LinetteNa tablicy widniał już wynik 1:6 0:4, jednak to nie przeszkodziło Magdzie Linette w sprawieniu bardzo dużej niespodzianki i wywalczenia awansu do półfinału challengera WTA rozgrywanego na kortach twardych w chińskim Ningbo (pula nagród: 125 tys. dolarów). Przeciwniczką Polki była największa faworytka gospodarzy do końcowego triumfu, Saisai Zheng (Chiny, 2), która od samego początku dominowała. Od pewnego momentu w morderczą pogoń rzuciła się poznanianka. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 45 minutach, nasza tenisistka triumfowała 1:6 7:5 6:3.

W walce o miejsce w finale poznaniance przyjdzie zagrać z … Paulą Kanią. Druga z biało – czerwonych dobrze weszła w spotkanie przerywane ciągłymi opadami deszczu i szybko odskoczyła przebijającej się przez kwalifikacje Yan Wang (Chiny) na 7:6 (2) i kontrolowała wynik w drugiej odsłonie. W samej końcówce gospodyni przycisnęła i zdobyła decydującego breaka. W trzecim secie to sosnowiczanka lepiej zagrała w końcówce i po nieco ponad trzech godzinach wygrała 7:6 (2) 4:6 7:5.