Next Gen ATP Finals: Triumf Hurkacza w drugiej kolejce

44

Po inauguracyjnej porażce w turnieju Next Gen ATP Finals, rozgrywanym na kortach twardych w Mediolanie, Hubert Hurkacz okazał się lepszy od grającego z siódemką Jaume Munara (Hiszpania, 7), pokonując go 4:2 4:2 2:4 3:4 (5) 4:1.

Początek pojedynku przebiegał bez zaskoczeń, ponieważ obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania i dopiero w szóstym gemie Polak doszedł do pierwszych break pointów, a tym samym piłek meczowych. Przegrywając 00-40 21-latek z Majorki obronił się dwukrotnie, ale przy trzeciej szansie rywal zdobył punkt i zamknął partię.

W drugiej odsłonie gra była już mniej przewidywalna, bo chociaż „Hurki” prowadził już 3:1, to Hiszpan zdołał złapać rebreaka, ale po chwili znów dał się przełamać i w całej konfrontacji notowany 9 miejsc niżej w rankingu ATP gracz wyszedł na 2:0 w setach.

W trzeciej partie losy się odwróciły i już na przywitanie Munar zdobył przewagę. Co prawda, przy decydującej piłce wrocławianin wyrównał, ale po kilku minutach przeciwnik wykorzystał break pointa i tej przewagi już z rąk nie wypuścił.

Czwarty set to walka „gem za gem” od pierwszej do ostatniej piłki i dopiero tie break wyłonił zwycięzcę. Hiszpan prowadził już 5:3, ale niedawnemu triumfatorowi challengera we francuskim Breście udało się odrobić straty, jednak przy piłce setowej nie wytrzymał i o losach zwycięstwa zadecydować miała piąta odsłona.

W niej Hubert Hurkacz złapał dwa przełamania, dzięki czemu cieszył się z pierwszej wygranej w tej imprezie.

Grupa A:

Hubert Hurkacz (Polska, 6) – Jaume Munar (Hiszpania, 7) 4:2 4:2 2:4 3:4 (5) 4:1.