Newport: Johnson triumfuje

52

Steve Johnson sięgnął w niedzielę po tytuł w turnieju rangi 250 w Newport.

Amerykanin w decydującym spotkaniu podejmował Hindusa Ramkumara Ramanathana. W pierwszej odsłonie niżej notowany tenisista prezentował się bardzo przyzwoicie, ale nie zdołał wykorzystać najważniejszych okazji. Johnson poszedł za ciosem i zakończył seta wynikiem 7:5.

Przez kolejne minuty rywalizacji, coraz dobitniej warunki na korcie dyktował zawodnik z Cennai. Zdołał odebrać podanie rywala i ta przewaga pozwoliła mu zapisać seta na swoim koncie, wynikiem 6:3.

Decydująca odsłona szybko ujawniła, który z panów zgarnie trofeum. Obaj zawodnicy grali dosyć regularnie, ale w kluczowych momentach na korcie panowała turniejowa trójka Po 119 minutach gry, mecz zakończył się rezultatem 7:5 3:6 6:2. Tym samym, starszy z Amerykanów sięgnął po czwarty tytuł w karierze.

ATP Newport: Finał:

Steve Johnson (USA, 3) – Ramkumar Ramanathan (Indie) 7:5 3:6 6:2