New Haven: Niewykorzystane setbole pogrążyły Rosolską

32

Alicja Rosolska i Nao Hibino (Japonia) już w pierwszej rundzie Connecticut Open (pula nagród: 776 000 dolarów) przegrały 3:6 6:7(6) z Shuko Aoyamą (Japonia) i Dariją Jurak (Chorwacja). W drugim secie polsko-japońska para nie wykorzystała dwóch piłek setowych.

Starcie rozpoczęło się po myśli Aoyamy i Jurak, które błyskawicznie objęły prowadzenie z przewagą przełamania. Przewaga trzech gemów utrzymywała się przez niemal całą partię i ostatecznie Japonka i Chorwatka wygrały 6:3. Podobnym wynikiem mógł się zakończyć drugi set, ponieważ rywalki naszej reprezentantki prowadziły już 4:2. Straty udało się jednak odrobić i o losach tej odsłony rywalizacji zadecydował tie-break. W dogrywce Rosolska i Hibino prowadziły już 6:4, ale nie dość że nie wykorzystały dwóch piłek setowych, to przegrały jeszcze dwa kolejne punkty, co poskutkowało porażką w całym meczu.

Ćwierćfinałowymi rywalkami Aoyamy i Jurak najprawdopodobniej będą Monica Niculescu (Rumunia) i Sania Mirza (Indie). Turniejowe ,,jedynki” muszą się jednak najpierw uporać z Nicole Melichar (USA) i Anną Smith (Wielka Brytania). Z kolei Rosolska i Hibino mogą już zmierzać w kierunku Nowego Jorku, gdzie w poniedziałek ruszy ostatni w sezonie wielkoszlemowy turniej.