Miami: Zwycięski Del Potro, przegrana Djokovica

29

Najciekawsze wydarzenia ze spotkań drugiej rundy Panów.

Juan Martin Del Potro kontynuuje swoją zwycięską serię spotkań. Argentyńczyk od turnieju w Acapulco nie umie znaleźć pogromcy i nie inaczej było w starciu z Robinem Haase. Turniejowa piątka straciła jednego seta, ale tenisista z Ameryki Łacińskiej przyzwyczaił nas już do trzysetowych pojedynków. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 5:7 6:2 i o awans do trzeciej rundy, „Delpo” powalczy z Japończykiem, Kei’em Nishikori.

Formy po powrocie na zawodowe korty nadal szuka Novak Djokovic. Serb w spotkaniu z Benoit Paire’m był cieniem samego siebie, a rywal potrafił to skrzętnie wykorzystać. Mistrz imprezy sprzed dwóch lat nie zdołał wyrwać nawet jednego seta i uległ 0:2.

Zwycięstwa odnieśli m.in. Grigor Dimitrov w starciu z Maximilianem Martererem, Marin Cilic, który okazał się lepszy od Pierre-Hugues Herbert oraz John Isner po pokonaniu Jiry Vesely’ego.