Miami: Pewne zwycięstwo Petkovic

17

Andrea PetkovicBez większych kłopotów awans do czwartej rundy turnieju rozgrywanego na nawierzchni twardej w Miami (pula nagród: 5 381 235 dolarów) rozstawiona z numerem dziewiątym Andrea Petkovic (Niemcy, 9). Urodzona w Bośni i Hercegowinie zawodniczka po godzinie i osiemnastu minutach rozgromiła 6:0 6:2 Kristinę Mladenovic (Francja). Jej kolejną rywalką będzie grająca z ósemką Jekaterina Makarowa (Rosja, 8), która jeszcze szybciej wywalczyła awans, po zwycięstwie 6:0 6:4 nad Eliną Switoliną (Ukraina, 26).

Bardzo dużą liczbę błędów kibice mogli obejrzeć podczas pojedynku turniejowej czwórki Caroline Wozniacki (Dania, 4) z Kaią Kanepi (Estonia). Po sensacyjnie wygranym pierwszym secie przez Estonkę, mająca polskie korzenie „Caro” ruszyła do odrabiania strat i triumfowała 4:6 6:1 6:3. W walce o ćwierćfinał Dunka skrzyżuje rakiety z Venus Williams (USA, 16), która w starciu dwóch doświadczonych tenisistek wygrała z Samanthą Stosur (Australia, 23) 6:4 7:6 (3).

Sobotnie wyniki:

III runda:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Irina-Camelia Begu (Rumunia, 31) 6:2, 4:6, 6:2

Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) – Alize Cornet (Francja, 22) 6:0 6:4

Venus Williams (USA, 16) – Samantha Stosur (Australia, 23) 6:4 7:6 (3)

Caroline Wozniacki (Dania, 4) – Kaia Kanepi (Estonia) 4:6 6:1 6:3

Jekaterina Makarowa (Rosja, 8) – Elina Switolina (Ukraina, 26) 6:0 6:4

Andrea Petkovic (Niemcy, 9) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:0 6:2

Karolina Pliskova (Czechy, 14) – Paula Badosa Gibert (Hiszpania, WC) 7:5 6:1

Daria Gawriłowa (Rosja, WC) – Kurumi Nara (Japonia) 6:0 7:6 (5)