Miami: Janowicz szósty raz lepszy od Rogera-Vasselina!

28

Jerzy+Janowicz+BNP+Paribas+Masters+Day+4+QLgZKyzC6y6lJerzy Janowicz wygrał 2:0 (6:4 6:2) z Edouardem Rogerem-Vasselinem (Francja) w I rundzie Miami Open. Polak po raz szósty w karierze pokonał reprezentanta Trójkolorowych i po raz drugi w przeciągu kilku dni! W poprzednim turnieju – Irving Tennis Classic wygrał po trzech setach. Tym razem poszło mu o wiele łatwiej. W zaledwie godzinę i 12. minut awansował do kolejnej fazy prestiżowej imprezy w Miami.

Pierwszy set i break już w siódmym gemie dla Jerzyka. Łodzianin przy swoim podaniu praktycznie bezbłędny, świetnie serwował i nie miał najmniejszych problemów z utrzymaniem prowadzenia. W drugiej partii gra Janowicza w ogóle się nie zmieniła. Co ważniejsze jeszcze pewniej zagrał i zdecydowanie to jemu należał się awans do II rundy Miami Open. Tam zmierzy się z Roberto Bautistą-Agutem (Hiszpania, 14).

Jerzy Janowicz (Polska) – Edouard Roger-Vasselin (Francja) 6:4 6:2