Metz: Bez polskiego ćwierćfinału

36

Jerzy JanowiczJerzy Janowicz wygrał 2:0 (6:4 6:4) z Jarkko Nieminenem (Finlandia) w II rundzie Moselle Open. Polak od początku przejął kontrolę na korcie i starał się szybko zdobyć przewagę. Udało mu się w piątym gemie pierwszej partii i nie oddał jej już do końca. Bardzo dobry serwis Janowicza dał mu pewne zwycięstwo w tej odsłonie. W drugim secie łodzianin spokojnie utrzymywał swoje podanie i po raz kolejny wygrał podanie Nieminena. Jerzyk wykorzystał drugą piłkę meczową i zameldował się w ćwierćfinale!

Tam zmierzy się z Gaelem Monfilsem (Francja, 2), który pokonał 2:0 (7:5 6:1) naszego drugiego singlistę – Michała Przysiężnego. Popularny „Ołówek” rozpoczął od przełamania reprezentanta gospodarzy, jednak szybko stracił prowadzenie. Wszystko się uspokoiło i wskazywało na tie-breaka, lecz Monfils wykorzystał słabszą grę Polaka i zdołał przełamać. Zawodnik trójkolorowych nie wypuścił okazji z rąk i zakończył partię. W kolejnym secie wyraźna przewaga Gaela, który aż trzy razy zdobył breaka i bez problemów awansował do kolejnej fazy turnieju w Metz. Teraz będzie miał o wiele trudniejsze zadanie, bo zmierzy się z naszym najlepszym reprezentantem!

Tobias Kamke (Niemcy) vs. David Goffin (Belgia) 1:6 3:6

Joao Sousa (Portugalia) vs. Igor Sijsling (Holandia) 6:3 3:6 7:6 (3)

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) vs. Paolo Lorenzi (Włochy) 6:3 7:5

Jan-Lennard Struff (Niemcy) vs. Jeremy Chardy (Francja) 6:7 (5) 6:3 6:4

Michał Przysiężny (Polska) vs. Gael Monfils (Francja) 5:7 1:6

Jerzy Janowicz (Polska) vs. Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4 6:4