Memphis: Harrison nie dał szans dawnemu mistrzowi

Od sześciu lat amerykańscy kibice czekają na swojego triumfatora na kortach twardych w Memphis (pula nagród: 720 410 dolarów). W ostatnich latach niepokonany był Kei Nishikori (Japonia), który w tym sezonie zdecydował się na występ w Buenos Aires, w czym fani widzą większą szansę dla swoich idoli.

Na tron nie uda się wrócić na pewno rozstawionemu z numerem trzecim Samowi Querrey’owi (USA, 3). Sposób na mistrza tej imprezy sprzed siedmiu lat znalazł jego rodak, Ryan Harrison (USA). Nie byłaby to aż tak wielka niespodzianka, gdyby nie fakt, że ubiegłoroczny półfinalista gry podwójnej pokonał faworyzowanego rywala 6:3 6:1 w 54 minuty.

24-latek nie pozostaje bez szans na półfinał, bowiem o miejsce w najlepszej czwórce powalczy z Damirem Dżumhurem (Bośnia i Hercegowina), który wygrał 7:6 (2) 6:4 z grającym z siódemką Steve’m Darcisem (Belgia, 7).

Główne nadzieje na tytuł Amerykanie wiążą jednak z występem turniejowej dwójki Johna Isnera (USA, 2). Finalista tych zawodów sprzed siedmiu lat rozpoczął zmagania od niełatwego zwycięstwa 4:6 6:3 6:4 nad Yoshihito Nishioką (Japonia).

Teraz na drodze „Big Johna” stanie inny zawodnik ze Stanów Zjednoczonych, Donald Young. W starciu dwóch amerykańskich graczy, fan gier planszowych okazał się lepszy od występującego dzięki „dzikiej karcie” Reilly’ego Opelki (USA), ogrywając go 7:6 (3) 6:3.


Środowe wyniki:

II runda:

John Isner (USA, 2) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 4:6 6:3 6:4

Ryan Harrison (USA) – Sam Querrey (USA, 3) 6:3 6:1

Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) – Steve Darcis (Belgia, 7) 7:6 (2) 6:4

Donald Young (USA) – Reilly Opelka (USA) 7:6 (3) 6:3

I runda:

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) – Jordan Thompson (Australia) 6:3 6:0

Michaił Kukuszkin (Kazachstan) – Benjamin Becker (Niemcy) 6:3 6:4.