Memphis: Fyrstenberg udanie rozpoczął marsz po obronę tytułu

29

W Memphis Open (pula nagród: 618 030 dolarów) tytułu w grze podwójnej bronią Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez (Meksyk). Polsko-meksykańska para wygrała w pierwszej rundzie z Chrisem Guccione (Australia) i Philippem Oswaldem (Austria) 7:5 7:6(7).

Niecodzienny przebieg miała pierwsza odsłona meczu. Przez całego seta obie pary bardzo pewnie spisywały się własnych gemach serwisowych i w jedenastu gemach nie odnotowano ani jednego break-pointa. Sytuacja odmieniła się w ostatnim gemie przed tie-breakiem, kiedy to przed nieoczekiwaną szansą stanęli Fyrstenberg i Gonzalez. Polak i Meksykanin wykorzystali swoją okazję i wygrali pierwszego seta 7:5. W drugim secie obrońcy tytułu prowadzili już 5:3, jednak rywale zdołali odrobić starty i doprowadzić do tie-breaka. W nim górą był ,,Fryta” wraz ze swoim meksykańskim partnerem, którzy wykorzystali trzecią piłkę meczową i wygrali 7:6(7).

W ćwierćfinale rywalami Fyrstenberga i Gonzaleza będą Austin Krajicek i Nicholas Monroe reprezentujący Stane Zjednoczone. Amerykanie w 1. rundzie sprawili olbrzymią sensację eliminując rozstawionych z numerem pierwszym braci Bryan.

Wynik meczu I rundy:

Fyrstenberg/Gonzalez (Polska/Meksyk) – Guccione/Oswald (Australia/Austria) 7:5 7:6(7)