Madryt: Djokovic rozgromił Bautistę Aguta

38

Lider światowych list Novak Djokovic (Serbia, 1) bez większych kłopotów zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP rozgrywanego na kortach ziemnych w Madrycie (pula nagród: 5 719 660 euro). W spotkaniu III rundy Serb nie dał zbyt wielu szans Roberto Bautiście Agutowi (Hiszpania, 15), gromiąc reprezentanta gospodarzy 6:2 6:1 w godzinę i osiem minut.

Cztery minuty dłużej o awans do najlepszej ósemki walczył kolejny przeciwnik „Nole”. Zachowując przewagę jednego przełamania w każdym z setów rozstawiony z numerem jedenastym Milos Raonic (Kanada, 11) wygrał z Jo – Wilfriedem Tsongą (Francja, 7) 6:4 6:4.

W dolnej części drabinki także ciężko mówić o dużych sensacjach. Obrońca mistrzowskiego trofeum, Andy Murray (Wielka Brytania, 2), cieszył się z pewnego zwycięstwa 6:4 6:2 nad grającym z szesnastką Gillesem Simonem (Francja, 16).

Walkę o miejsce w półfinale Szkot rozegra z turniejową ósemką Tomasem Berdychem (Czechy, 8), który po raz pierwszy od jedenastu lat wygrał z Davidem Ferrerem (Hiszpania, 9) na mączce. Po niespełna dwóch godzinach nasz południowy sąsiad triumfował 7:6 (8) 7:5.