Londyn: Matkowski i Cilic muszą obejść się smakiem

30

Marcin Matkowski i Marin Cilic (Chorwacja) nie wystąpią w finale turnieju gry podwójnej Aegon Chapmopionships (pula nagród: 1 836 660 euro). W półfinale przegrali bowiem 6:1 3:6 8:10 z rozstawionymi z numerem trzecim Bruno Soaresem (Brazylia) i Jamiem Murrayem (Wielka Brytania).

Utytułowani debliści z Brazylii i Szkocji wywiązali się z roli faworytów, mimo że początkowo mecz nie przebiegał po ich myśli. Pierwszego seta zakończyli z tylko jednym gemem na koncie. W drugim wiodło się już im znacznie lepiej, ale szyki pokrzyżowała pogoda. Przy stanie 5:3 i 40:40 spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu. Zawodnicy powrócili do rywalizacji w niedzielę.

Już pierwsza piłka po wznowieniu meczu miała olbrzymi ciężar gatunkowy. Jeśli padłaby łupem Matkowskiego i Cilicia, starta przełamania zostałaby odrobiona. Punkt zdobyli jednak Soares z Murrayem, dzięki czemu doprowadzili do super tie-breaka. W decydującej rozgrywce turniejowe ,,trójki” prowadziły niemal od samego początku do końca. Ostatecznie Murray i Soares wygrali 1:6 6:3 10:8. Mecz trwał godzinę i siedem minut.

Szkot i Brazylijczyk wygrali cały turniej. W finale pokonali 6:2 6:3 Francuzów Juliena Benneteau i Edouarda Rogera-Vasselina.

_

Wynik meczu półfinałowego:

Murray/Soares (Wielka Brytania/Brazylia, 3) – Cilic/Matkowski (Chorwacja/Polska) 1:6 6:3 10:8