Londyn: Kyrgios eliminuje obrońcę tytułu, jubileuszowa wygrana Djokovicia

23

Na ćwierćfinale zakończyły się nadzieje Feliciano Lopeza na obronę trofeum zdobytego przed rokiem w turnieju ATP 500 na kortach trawiastych w Londynie. Po zaciętym pojedynku Hiszpan uległ dziś Nickowi Kyrgiosowi. Seta po raz kolejny nie stracił z kolei Novak Djoković, który odniósł swoje 800. zwycięstwo w głównym cyklu rozgrywek.

Nick Kyrgios po raz kolejny potwierdził dobrą dyspozycję przygotowaną na sezon gry na trawie. Australijczyk w drugim kolejnym meczu zanotował 32 asy serwisowe i nie dając się ani razu przełamać, po dwóch partiach rozstrzygniętych w tie-breakach okazał się lepszy od zwycięzcy sprzed roku, Feliciano Lopeza. W jutrzejszym półfinale jego rywalem będzie finalista poprzedniej edycji imprezy, Marin Cilić. Rozstawiony z numerem pierwszym Chorwat także w dwóch setach uporał się z oznaczonym „piątką” Samem Querreyem, wygrywając 7:6(3), 6:2.

W najlepszej czwórce bez straty seta znalazł się Novak Djoković. Serb rozpoczął spotkanie z Adrianem Mannarino od straty podania trzecim gemie, lecz w dalszej części gry opanował sytuację na korcie i zakończył premierową odsłonę wynikiem 7:5. Drugą partię wygrał już pewnie do jednego, dzięki czemu, jako dziesiąty gracz w historii, zapisał na swoim koncie 800. wygraną w zawodach ATP. O prawo gry w finale 31-latek z Belgradu zagra z kolejnym Francuzem, Jeremym Chardym. Tenisista z Pau rezultatem 6:4, 6:4 wyeliminował Francesa Tiafoe i była to jego 12 wygrana w 13 ostatnich potyczkach.