Londyn: Cilić w najlepszej ósemce, Querrey eliminuje Wawrinkę

20

Rozstawiony z numerem pierwszym Marin Cilić awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 rozgrywanego na kortach trawiastych w Londynie. Swój mecz wygrał także m.in. Sam Querrey, który okazał się lepszy od Stana Wawrinki.

Po bardzo pewnej wygranej nad Fernando Verdasco, kolejne zwycięstwo przyszło Marinowi Ciliciowi już dużo trudniej, bowiem pierwsza partia pojedynku z Gillesem Mullerem padła łupem 35-letniego Luksemburczyka wynikiem 6:4. W kolejnych dwóch odsłonach triumfator londyńskich zmagań sprzed sześciu lat znacząco poprawił swoją dyspozycję serwisową, oddając w nich rywalowi zaledwie pięć punktów, samemu trzykrotnie znajdując sposób na jego podanie, dzięki czemu po 102 minutach gry zakończył całą potyczkę rezultatem 4:6, 6:3, 6:3.

W spotkaniu, którego stawką będzie miejsce w najlepszej czwórce zawodów Chorwat podejmie mistrza z 2010 roku, Sama Querreya. Amerykanin i rywalizujący z nim Stan Wawrinka podzielili się zaciętymi dwoma pierwszymi setami meczu, jednak decydująca rozgrywka miała jednostronny przebieg i zakończyła się po myśli 30-latka z San Francisco, który tym samym osiągnął trzeci ćwierćfinał turnieju ATP w tym sezonie.

Imponującą dyspozycję po przejściu na korty trawiaste kontynuuje z kolei Jeremy Chardy. Francuz po zwycięstwie w challengerze w Surbiton oraz finale imprezy w s-Hertogenbosch, wygrał swój drugi mecz w Londynie bez straty seta. Wyższość 31-latka z Pau musiał dziś uznać Danił Miediwediew, który uległ mu 6:7(6), 3:6. Następną przeszkodą Francuza będzie Amerykanin Frances Tiafoe, lepszy 6:4, 2:6, 6:4 od Leonardo Mayera.