Linz: Bencic obroniła piłkę meczową

35

Ostatnie singlowe starcie poniedziałkowych gier toczących się na nawierzchni twardej w austriackim Linzu (pula nagród: 250 tys. dolarów) przyniosło zdecydowanie najwięcej w nim. Zwycięsko wyszła z niego Belinda Bencic (Szwajcaria), która musiał obronić jedną piłkę meczową.

Grająca dzięki „dzikiej karcie” Szwajcarka okazała się w otwierającej partii gorsza o jedno przełamanie od Kirsten Flipkens (Belgia), żeby w drugiej zdominować korty. O losach trzeciego seta decydował tie break, w którym Belgijka miała nawet piłkę meczową. Ostatecznie, triumfowała zawodniczka wracająca po kontuzji 4:6 6:2 7:6 (7).

Jej kolejną przeciwniczką będzie Lara Arruabarrena (Hiszpania). Co prawda, Hiszpanka szybko przegrała otwierającą odsłonę, a od drugiej występująca z ósemką Monica Niculescu (Rumunia, 8) już zaczęła mieć problemy i po nieco ponad półtorej godzinie skreczowała przy stanie 1:6 6:1 2:0, patrząc od strony 25-latka z Tolosy.

Niecałej godziny potrzebowała za ta Natalia Wichłańcewa (Rosja), która nie pozostawiła żadnych złudzeń Victorii Cepedzie Royg (Paragwaj), dając jej ugrać zaledwie dwa gemy w drugim secie.

O miejsce w ćwierćfinale Rosjanka powalczy albo z Alison van Uytvanck (Belgia), albo z turniejową piątką Soraną Cirsteą (Rumunia, 5).