Liberec: Bednarek i Pel awansowali bez straty seta do półfinału

28

Tomasz Bednarek i David Pel (Holandia) są pierwszą parą, która wywalczyła awans do półfinału challengera rozgrywanego na kortach ziemnych w Libercu (pula nagród: 43 000 euro). W ćwierćfinale wygrali 6:3 7:5 z Dominikiem Kellovskym i Robinem Stankiem (obaj z Czech).

W pierwszych dwóch meczach rywalami Bednarka i Pela byli reprezentanci gospodarzy. Ani przeciwnicy w I rundzie, ani ćwierćfinałowi nie byli w stanie wygrać choćby jednego seta. Polak i Holender bezboleśnie przeszli do decydującej fazy rozgrywek. Kolejny mecz rozegrają najwcześniej w piątek.

W starciu ćwierćfinałowym polsko-holenderska para świetnie spisywała się w najważniejszych momentach. Rywale wykorzystali tylko jedną z sześciu szans na przełamanie, natomiast Bednarek i Pel byli bezlitośni – wypracowali sobie trzy break-pointy i za każdym razem doprowadzili do przełamania. Mecz trwał tylko godzinę i sześć minut.

Półfinałowych rywali Bednarek i Pel poznają dopiero w czwartek.