Kuala Lumpur: Linette w II rundzie!

23

Magda LinetteMagda Linette wygrała 2:1 (2:6 6:3 6:0) z Qiang Wang (Chiny) w I rundzie turnieju w Kuala Lumpur. Polka do turnieju dostała się przez eliminacje i dalej kontynuuje swoje dobre mecze. Ten nie zaczął się dla Linette najlepiej. W pierwszym secie straciła dwa podania przez co musiała odrabiać straty. Otwierająca partia padła jednak łupem rywalki.

W drugiej odsłonie Polka zagrała o wiele lepiej. Zdołała przełamać przeciwniczkę i Qiang podobnie jak wcześniej Magda nie zdołała zniwelować przewagi. W decydującej odsłonie nie podlegało już dyskusji komu należy się awans do II rundy. Linette nie oddała nawet jednego gema i po trzech setach zameldowała się w kolejnej fazie turnieju! Tam spotka się z Kurumi Narą (Japonia, 6).

Magda Linette (Polska) – Qiang Wang (Chiny) 2:6 6:3 6:0