Kuala Lumpur: Linette nie wykorzystała szansy

22

Magda LinettePo obronie dwóch piłek meczowych w drugim secie, a także być na dwa punkty od zwycięstwa w całym pojedynku, przebijająca się przez eliminacje Magda Linette odpadła w drugiej rundzie turnieju cyklu WTA rozgrywanym na kortach twardych w Kuala Lumpur (pula nagród: 250 tys. dolarów). Poznanianka walczyła przez trzy godziny i trzynaście minut z rozstawioną z numerem szóstym Kurumi Narą (Japonia, 6), ale ostatecznie uległa jej 5:7 7:5 6:7 (6).

Polka grała falami. Chwilami prezentowała bardzo dobry poziom, żeby po chwili posłać kilka prostych błędów. W decydującym tie breaku trzeciej odsłony Linette rozpoczęła bardzo dobrze, bo najpierw zdobyła dwa mini breaki, a następnie prowadziła 5:1, żeby w końcówce dać się popisać reprezentantce kraju kwitnącej wiśni.

W ćwierćfinale przeciwniczką Japonki będzie grająca z czwórką Jarmila Gajdosova (Australia, 4), która pokonała 7:5 6:2 Luksikę Kumkhum (Tajlandia).