Doha: Znamy ćwierćfinalistki

28

Czwartkowe starcia w imprezie WTA w Katarze wyłoniły wszystkie tenisistki, które powalczą o półfinał turnieju.

Garbine Muguruza w trzeciej rundzie spotkała się z Soraną Cirsteą.Hiszpanka nie miała większych problemów z awansem. Podczas 64 minut gry oddała rywalce tylko 4 gemy i triumfowała 6:0 6:4. Zwyciężczyni Wimbledonu 2017 w 1/4 finału zmierzy się z Caroline Garcią. Reprezentantka trójkolorowych w dwóch setach okazała się lepsza od Rosjanki Anny Blinkovej.

Caroline Wozniacki pokonała sensacyjną pogromczynię Marii Sharapovej, Monicę Niculescu. Turniejowa jedynka z małymi problemami w pierwszym secie wygrała 7:5 6:1 i powalczy o półfinał imprezy. O awans nie będzie łatwo, bowiem na jej drodze stanie teraz Angelique Kerber. Tenisistka z Puszczykowa w bardzo wymagającym meczu uporała się z Johanną Kontą wynikiem 1:6 6:1 6:3.

Awansowały również Simona Halep i Petra Kvitova. Ta pierwsza wykazała się nie lada regularnością w spotkaniu z Anastasiją Sevastovą, natomiast na rozpędzoną Czeszkę nie potrafiła znaleźć sposobu Elina Svitolina.

Z imprezą pożegnała się Karolina Pliskova. Czeszka sensacyjnie uległa Amerykance Catherine Bellis i nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem.