Kaohsiung: Triumf V.Williams. Amerykanka nie pozostawiła złudzeń

29

Venus Williams sięgnęła po swoje 49. trofeum w zawodach z cyklu WTA. Amerykanka była najlepsza w Tajwan Open (pula nagród 500 000 dolarów) gdzie w finale pokonała 6:4 6:2 Misaki Doi z Japonii.

35-latka pochodząca z Lynwood już przed startem imprezy była typowana do bezproblemowego zwycięstwa w całym turnieju. Sklasyfikowana na 12. miejscu w rankingu WTA zawodniczka była jedyną tenisistką z TOP 50, która zdecydowała się na występ na twardych kortach na Tajwanie. W finałowym pojedynku rywalką Williams była rozstawiona z numerem drugim Misaki Doi, która na swoim koncie ma już jeden wygrany turniej WTA.

Amerykanka już niemal tradycyjnie największe problemy miała na początku spotkania. W pierwszym secie starsza z sióstr Williams przegrała cztery gemy z rzędu i w pewnym momencie spotkania Doi prowadziła 4:3 z przewagą przełamania. Turniejowa ,,jedynka” zdołała jednak odrobić starty i wygrać pierwszego seta w stosunku 6:4.

W drugim secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2. Od tamtego momentu V.Williams wrzuciła wyższy bieg i zaczęła w pełni kontrolować poczynania na korcie. Amerykanka wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do rezultatu 6:2, co było równoznaczne z wygraniem seta, a także całego meczu i turnieju.

Dla Williams zwycięstwo odniesione na Tajwanie było 49. w całym karierze. Sukces Amerykanki nie wpłynie jednak na jej pozycję w rankingu WTA. 35-latka wciąż będzie dwunastą rakietą świata.