ITF Sobota: Ostapenko z Bertens o finał

35

ostapenko bertens 1Poznaliśmy pierwsze półfinalistki turnieju z cyklu ITF w podpoznańskiej Sobocie. Są nimi Łotyszka Jelena Ostapenko oraz Holenderka Kiki Bertens

18-latka z Rygi (rozstawiona z numerem 4) w ćwierćfinale pokonała bez większych problemów turniejową szóstkę, Turczynkę Ons Jabeur. Spotkanie obfitowało w wiele przełamań. Już w pierwszym secie zobaczyliśmy ich aż 8. Ostatecznie to wyżej notowania tenisistka triumfowała 6:3. W drugim secie Ostapenko prowadziła już 5:1 i serwowała po mecz. Czując widmo porażki Jabeur zerwała się jeszcze do walki, odrobiła wszystkie straty przełamań, lecz przy stanie 4:5 straciła swoje podanie i ostatecznie przegrała cały mecz 3:6 4:6

Rywalką Jeleny w półfinale będzie rozstawiona z numerem 2 Holenderka Kiki Bertens. W ćwierćfinałowym spotkaniu z Czeszką Barborą Krejcikovą (8) 23-latka z Wateringen musiała wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Pierwszy set toczył się pod dyktandem 19-latki z Brna. Triumfowała w nim 6:3. Jednak w następnych dwóch partiach to Bertens okazała się lepszą tenisistką oddając zaledwie 2 gemy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:6 6:1 6:1.

Półfinałowe spotkanie pomiędzy Łotyszką a Holenderką będzie ich pierwszą rywalizacją w historii.

Kolejne półfinalistki poznamy po zakończeniu spotkań Hogenkamp – Cetkovska i Vaidisova – Borecka