Indian Wells: Verdasco odprawił Dimitrowa, Krajinovic już czeka na Federera

Deszcz pokrzyżował plany organizatorów turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród: 7 972 535 dolarów). Co prawda, rozpadało się dopiero w sesji wieczornej, ale i tak części spotkań nie udało się zakończyć.

Wśród tych, którzy w niedzielę będę kontynuować swoje spotkania jest między innymi najwyżej notowany Roger Federer (Szwajcaria, 1), którego starcie przeciwko Federico Delbonisowi (Argentyna) zostało przerwane przy prowadzeniu obrońcy mistrzowskiego tytułu 6:3 2:2.

Volkl tennis

Na zwycięzcę z tego pojedynku czeka już za to Filip Krajinovic (Serbia, 25). Sensacyjny finalistka listopadowych zmagań tej samej rangi w Paryżu oddał po dwa gemy w każdym z setów przebijającemu się przez eliminacje reprezentantowi gospodarzy Mitchellowi Kruegerowi (USA).

Nadal bariery drugiej rundy kalifornijskiej imprezy nie potrafi przeskoczyć rozstawiony z numerem trzecim Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3). Tym razem zatrzymał go Fernando Verdasco (Hiszpania). Niedawny finalista z Rio de Janeiro potrzebował dwóch godzin i sześciu minut, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 7:6 (4) 4:6 6:3.

Teraz na drodze niegdyś siódmej rakiety świata stanie młodszy o czternaście lat Taylor Fritz ze Stanów Zjednoczonych. Po wyrównanej rywalizacji dwóch młodych tenisistów, dwudziestolatek pokonał Andrieja Rublowa (Rosja, 27) 6:4 7:6 (4).


Sobotnie wyniki II rundy:

Filip Krajinovic (Serbia, 25) – Mitchell Krueger (USA, Q) 6:2 6:2

Adrian Mannarino (Francja, 20) – Peter Polansky (Kanada, Q) 6:1 6:4

Jeremy Chardy (Francja) – Fabio Fognini (Włochy, 16) 4:6 7:6 (2) 6:4

Tomas Berdych (Czechy, 12) – Maximilian Marterer (Niemcy) 6:1 6:4

Hyeon Chung (Korea Południowa, 23) – Dusan Lajovic (Serbia) 6:7 (9) 6:3 6:3

Pablo Cuevas (Urugwaj, 30) – Denis Shapovalov (Kanada) 7:6 (4) 6:3

Dominic Thiem (Austria, 5) – Stefanos Tsitsipas (Grecja) 6:2 3:6 6:3

Fernando Verdasco (Hiszpania) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 3) 7:6 (4) 4:6 6:3

Taylor Fritz (USA) – Andriej Rublow (Rosja, 27) 6:4 7:6 (4)

Borna Coric (Chorwacja) – Albert Ramos (Hiszpania, 19) 6:0 6:3

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 13) – Jared Donaldson (USA) 6:4 6:2

Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 11) – Horacio Zeballos (Argentyna) 3:6 6:3 7:6(3)

Daniił Miedwiediew (Rosja) – Matteo Berrettini (Włochy) 6:7 (6) 7:5 6:4

Nicolas Kicker (Argentyna) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina, 26) 4:6 6:2 6:1

Kevin Anderson (RPA, 7) – Jewgienij Donskoj (Rosja) 7:5 6:4.