Indian Wells: ,,Kuzi” i Pliskova pierwszymi półfinalistkami

39

Swietłana Kuzniecowa (Rosja) awansowała po raz pierwszy od dziewięciu lat do półfinału BNP Paribas Open (pula nagród: 7 669 423 dolarów). Do wyrównania najlepszego wyniku w karierze brakuje już jej tylko jednego zwycięstwa. Nie będzie o nie łatwo, ponieważ naprzeciw niej stanie Karolina Pliskova (Czechy), najwyżej rozstawiona tenisistka, która wciąż liczy się w walce o prestiżowe trofeum.

W środę zostały rozegrane tylko dwa spotkania turnieju gry pojedynczej kobiet. Zawodniczki z górnej części drabinki rywalizowały o dwa miejsca w półfinałach. Padły one łupem faworytek, Karoliny Pliskovej i Swietłany Kuzniecowej, które odniosły przekonujące zwycięstwa bez straty seta.

Pierwsza do półfinału awansowała 31-latka z Sankt Petersburga. Kuzniecowa wygrała 6:3 6:2 z Anastazją Pawliuczenkową (Rosja). Rosjanki już po raz trzeci ,,skrzyżowały rakiety” w obecnym sezonie. W dwóch wcześniejszych starcia górą była moskwiczanka, ale ,,Kuzi” zdołała wyciągnąć wnioski z porażek i srogo się zrewanżować. Pawliuczenkowa przetrwała na korcie tylko godzinę i 3 minuty. Największe problemy miała w gemach serwisowych rywalki, tylko raz pokusiła się o przełamanie, natomiast sama pięciokrotnie utraciła własne podanie.

Znacznie bardziej wyrównany był drugi ćwierćfinał. Oba sety kończyły się tie-breakami, choć Muguruza musiała się solidnie naharować, aby do nich doprowadzić. W pierwszym secie Hiszpanka wróciła ze stanu 3:5, natomiast w drugim secie popisała się jeszcze bardziej brawurową pogonią i zdołała doprowadzić do remisu, choć przegrywała już 2:5 z podwójnym przełamaniem. Pliskova trwoniła przewagi w setach, ale kiedy obejmowała prowadzenie w tie-breakach, to nie oddawała go już do samego końca. 24-letnia reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała ostatecznie 7:6(2) 7:6(5). Cały mecz trwał godzinę i 56 minut.

Na czwartek zaplanowana kolejne dwa pojedynki ćwierćfinałowe. Caroline Wozniacki (Dania) zmierzy się z Kristiną Mladenovic (Francja), a Venus Williams (USA) spróbuje powstrzymać rozpędzoną Jelenę Wiesninę (Rosja), która w 1/8 finału wyrzuciła poza burtę Angelique Kerber.