Indian Wells: Keys za burtą, Bertens znów postraszyła Williams

23

Niezbyt dobre wspomnienia z tegorocznej edycji turnieju rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells (pula nagród: 7 972 535 dolarów) wywiezie rozstawiona z numerem piętnastym Madison Keys (USA, 15). Po „wolnym losie” na otwarcie, już w drugiej sposób na nią znalazła jej rodaczka, grająca dzięki „dzikiej karcie” Danielle Collins (USA).

Notowana ponad sto miejsc niżej w rankingu tenisistka odskoczyła już na samym początku. Co prawda, ubiegłoroczna finalistka US Open wyrównała na 2:2, ale dwa kolejne przełamania zapisała na swoim koncie 24-latka.

Druga partia lepiej zaczęła się dla zawodniczki z Rock Island, wychodząc na prowadzenie 3:1. Collins wyrównała na 5:5 i dociągnęła do tie breaka, w którym oddała przeciwniczce tylko jeden punkt i ostatecznie, po niespełna siedmiu kwadransach triumfowała 6:3 7:6 (1).

W trzeciej rundzie dojdzie do powtórki finału styczniowego challengera w Newport Beach, bowiem na drodze Amerykanki stanie inna tenisistka występująca dzięki „dzikiej karcie”, Sofia Żuk (Rosja), która pokonała w sobotę 6:3 2:6 7:5 turniejową osiemnastkę Magdalenę Rybarikovą (Słowacja, 18).

Nadal w grze pozostaje Serena Williams (USA). Po raz trzeci w karierze była liderka światowych list mierzyła się z Kiki Bertens (Holandia, 29) i po raz trzeci zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. W pierwszym secie Holenderka prowadziła już 5:3, ale to dwukrotna mistrzyni tej imprezy wygrała mecz bez straty seta 7:6 (5) 7:5.

Kibice już mogą zacierać ręce na poniedziałkową konfrontację o czwartą rundę, bowiem następną rywalką świeżo upieczonej mamy będzie jej starsza siostra, grająca z ósemką Venus Williams (USA, 8). 37-latka kontrolowała przebieg pojedynku przeciwko Soranie Cirstei (Rumunia) i po nieco ponad pięciu kwadransach cieszyła się ze zwycięstwa 6:3 6:4.